Sort by

Jillian 💐 has logged 106 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spring Awakening: Those You've Known

Spring Awakening: Those You've Known

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fantasia

Fantasia

1940
×
Read the review Edit this entry  
01
Elvis

Elvis

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Teen Beach 2

Teen Beach 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
Edit this entry  
04
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★½
Read prior review Edit this entry  
01
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
King Kong

King Kong

1933
×
Edit this entry  
26
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★½
Edit this entry  
23
Set It Up

Set It Up

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Descendants

Descendants

2015
×
★★
Edit this entry  
17
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Z-O-M-B-I-E-S 3

Z-O-M-B-I-E-S 3

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Z-O-M-B-I-E-S 2

Z-O-M-B-I-E-S 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spring Awakening: Those You've Known

Spring Awakening: Those You've Known

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry