• Your Name.

  • Double Life

  • Divines

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★½

  • Train to Busan

  • The Wailing

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • Sausage Party

    ★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Deadpool

  • Zoolander 2

    ½

  • Tickled

  • Under the Shadow

    ★★½

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Martian

    ★★

  • Room

  • Anomalisa

    ★★★½

  • Straight Outta Compton

  • The Lobster

    ★★

  • Ant-Man

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★

  • Everything Before Us

    ½

  • Jurassic World

    ★½

  • Sicario

    ★★½

  • Green Room

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • Dope

  • Shaun the Sheep Movie

  • The Witch

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★

  • Over the Garden Wall

  • Interstellar

    ★★★★

  • 100 Yen Love

  • Big Hero 6

    ★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★

  • The Equalizer

    ★★★

  • Song of the Sea

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★½

  • 22 Jump Street

    ★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★½

  • Chef

  • The Grand Budapest Hotel

  • Boyhood

  • The Babadook

    ★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★

  • 12 Years a Slave

  • Her

    ★★★½

  • Coherence

    ★★★½

  • Enemy

    ★★½

  • Prisoners

  • Snowpiercer

    ★★★

  • The World's End

  • Monsters University

    ★★½

  • This Is the End

    ★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★½

  • Like Father, Like Son

    ★★★½

  • Iron Man 3

    ★½

  • Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

    ★★★

  • Before Midnight

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★