Jajwol has logged 60 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Edit this entry  
24
Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

2012
×
★★½
Edit this entry  
23
Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

2012
×
★★½
Edit this entry  
13
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Society

Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sleuth

Sleuth

1972
×
★★★½
Edit this entry  
25
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★
Edit this entry  
23
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Women in Love

Women in Love

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Network

Network

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★½
Edit this entry  
21
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
El Topo

El Topo

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
Read the review Edit this entry  
11
Another Year

Another Year

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry