Sort by

iklelele has logged 30 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gravity

Gravity

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry