Sort by

iklelele has logged 10 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avatar

Avatar

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry