Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Bride with White Hair

The Bride with White Hair

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Battle Royale II: Requiem

Battle Royale II: Requiem

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
25
A Journey Into Bliss

A Journey Into Bliss

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Battles Without Honor and Humanity: Proxy War

Battles Without Honor and Humanity: Proxy War

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kandagawa Wars

Kandagawa Wars

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boom!

Boom!

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mod Fuck Explosion

Mod Fuck Explosion

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Walker

Walker

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Meridian

Meridian

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Cinderella

Cinderella

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eros + Massacre

Eros + Massacre

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Battles Without Honor and Humanity: Deadly Fight in Hiroshima

Battles Without Honor and Humanity: Deadly Fight in Hiroshima

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I've Heard the Mermaids Singing

I've Heard the Mermaids Singing

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Battles Without Honor and Humanity

Battles Without Honor and Humanity

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
California Crisis: Gun Salvo

California Crisis: Gun Salvo

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Electric Anomalies

Electric Anomalies

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
It's Not Silence

It's Not Silence

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wicked City

The Wicked City

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Poison for the Fairies

Poison for the Fairies

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Venus Flytrap

Venus Flytrap

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
South Park: The Streaming Wars

South Park: The Streaming Wars

2022
×
Edit this entry  
07
Lunatics: A Love Story

Lunatics: A Love Story

1991
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hell High

Hell High

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Hansel and Gretel

Hansel and Gretel

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Trespassers

Trespassers

2018
×
Read the review Edit this entry