• The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Scream

    ★★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

  • Black Friday

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Old Henry

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Mad God

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Power

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • South Park Vaccination Special

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Gintama: The Final

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Closed for Storm

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Bad Candy

    ★★

  • OPAL

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Books of Blood

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Tales from the Hood 3

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

  • Rifkin's Festival

    ★★★½