Sort by

Joel has logged 306 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Easter Sunday

Easter Sunday

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gone in the Night

Gone in the Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Moderator

The Moderator

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Luck

Luck

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wedding Season

Wedding Season

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Persuasion

Persuasion

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Entitled

The Entitled

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Carnage

American Carnage

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare

A Nightmare

1896
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
1Up

1Up

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
The Last Thing Mary Saw

The Last Thing Mary Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bāhubali: The Beginning

Bāhubali: The Beginning

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moloch

Moloch

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Live Is Life

Live Is Life

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Room 203

Room 203

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Don't Make Me Go

Don't Make Me Go

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paws of Fury: The Legend of Hank

Paws of Fury: The Legend of Hank

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
V for Vengeance

V for Vengeance

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Malcolm's List

Mr. Malcolm's List

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Press Play

Press Play

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Last Seen Alive

Last Seen Alive

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry