Sort by

Jhand13 has logged 23 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Room 237

Room 237

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry