Sort by

Jhand13 has logged 179 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
mid90s

mid90s

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Live In San Francisco '16

Live In San Francisco '16

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Translators

The Translators

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Couch

Couch

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry