Sort by
  • Call Me Kate

    ★★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Air

    ★★★★

  • The Elephant Whisperers

    ★★★½

  • Strange World

    ★★★

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Zootopia+

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Is That Black Enough for You?!?

    ★★★½

  • Entergalactic

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • My Policeman

    ★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Empire of Light

    ★★

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Of an Age

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Persuasion

    ★½

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • The Flying Sailor

    ★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Elvis

    ★★

  • Ice Merchants

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Facing Nolan

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Navalny

    ★★★★

  • Lucy and Desi

    ★★★★½

  • All That Breathes

    ★★★

  • The Martha Mitchell Effect

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★½

  • The House

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Something's Coming: West Side Story

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★