Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★½
Edit this entry  
27
A Date with Judy

A Date with Judy

1948
×
★★★
Edit this entry  
27
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Nancy Drew... Reporter

Nancy Drew... Reporter

1939
×
★★★
Edit this entry  
27
Nancy Drew and the Hidden Staircase

Nancy Drew and the Hidden Staircase

1939
×
★★★
Edit this entry  
27
Nancy Drew... Trouble Shooter

Nancy Drew... Trouble Shooter

1939
×
★★½
Edit this entry  
26
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Beach Party

Beach Party

1963
×
★★★
Edit this entry  
25
His Kind of Woman

His Kind of Woman

1951
×
★★★
Edit this entry  
24
The Police: Around The World

The Police: Around The World

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rock-A-Doodle

Rock-A-Doodle

1991
×
★½
Edit this entry  
23
Led Zeppelin - Knebworth Festival

Led Zeppelin - Knebworth Festival

1979
×
★★★★
Edit this entry  
23
Thunderheart

Thunderheart

1992
×
★★½
Edit this entry  
22
Incident at Oglala

Incident at Oglala

1992
×
★★★½
Edit this entry  
22
Led Zeppelin: Earl's Court - 1975

Led Zeppelin: Earl's Court - 1975

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Lenny Cooke

Lenny Cooke

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Kentucky Pride

Kentucky Pride

1925
×
★★½
Edit this entry  
20
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shaft's Big Score!

Shaft's Big Score!

1972
×
★★½
Edit this entry  
19
Shaft

Shaft

1971
×
★★★½
Edit this entry  
18
Never on Sunday

Never on Sunday

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Sitting Ducks

Sitting Ducks

1980
×
★★★
Edit this entry  
17
Tracks

Tracks

1976
×
★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Edit this entry  
16
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★½
Edit this entry  
14
Yentl

Yentl

1983
×
★★★★
Edit this entry  
14
Scooby-Doo! Camp Scare

Scooby-Doo! Camp Scare

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
Sweet Charity

Sweet Charity

1969
×
★★★½
Edit this entry  
13
Led Zeppelin - Madison Square Garden

Led Zeppelin - Madison Square Garden

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Everything Is Beautiful: Fashion

Everything Is Beautiful: Fashion

2005
×
★★½
Edit this entry  
12
Please! Have a Seat!

Please! Have a Seat!

2005
×
★★★
Edit this entry  
12
Everything Is Beautiful: Lines, Signs, Design

Everything Is Beautiful: Lines, Signs, Design

2005
×
★★½
Edit this entry  
12
The Northman

The Northman

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Everything's Connected

Everything's Connected

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
Led Zeppelin - Tous en Scene

Led Zeppelin - Tous en Scene

1969
×
★★★
Edit this entry  
12
Led Zeppelin - Supershow

Led Zeppelin - Supershow

1969
×
★★★★
Edit this entry  
12
Led Zeppelin - Danmarks Radio Live

Led Zeppelin - Danmarks Radio Live

1969
×
★★★★
Edit this entry  
11
Led Zeppelin - Live at the Royal Albert Hall 1970

Led Zeppelin - Live at the Royal Albert Hall 1970

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Prince and the Revolution: Live

Prince and the Revolution: Live

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Once upon a Time... “Mon Oncle”

Once upon a Time... “Mon Oncle”

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Them

Them

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
Between the Lines

Between the Lines

1977
×
★★★½
Edit this entry  
10
Chickenhare and the Hamster of Darkness

Chickenhare and the Hamster of Darkness

2022
×
★½
Edit this entry  
10
The Terence Davies Trilogy

The Terence Davies Trilogy

1983
×
★★½
Edit this entry  
10
Death and Transfiguration

Death and Transfiguration

1983
×
★★
Edit this entry