Sort by

Jfictiony has logged 28 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Dead Again

Dead Again

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Eiffel Tower Mystery

The Eiffel Tower Mystery

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Thunder

Blue Thunder

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Romeo Is Bleeding

Romeo Is Bleeding

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dark of the Sun

Dark of the Sun

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Internal Affairs

Internal Affairs

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Court Jester

The Court Jester

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Manhattan Night

Manhattan Night

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knock Off

Knock Off

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry