Sort by
  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Ammonite

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Earthquake Bird

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Anna

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Gentleman Jack

    ★★★★½

  • Triple Threat

    ★★★½

  • Serenity

    ★½

  • After the Wedding

    ★★½

  • Close

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • Apostle

    ★★★

  • The Perfection

    ★★½

  • Tell It to the Bees

    ★★½

  • Outlaw King

    ★★★

  • Patient Zero

    ½

  • Siberia

    ★★

  • In Darkness

    ★★½

  • Future World

    ½

  • Hotel Artemis

    ★★

  • Black Water

    ★½

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • Fahrenheit 451

    ★½

  • Anon

    ★★½

  • Fast Color

    ★★★½

  • Elizabeth Harvest

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • The Outsider

    ★½

  • Message Man

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Accident Man

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★½

  • Colette

    ★★★½

  • Lizzie

    ★★★

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • The Carmilla Movie

    ★★★★

  • 24 Hours to Live

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Foreigner

    ★★★½

  • Disobedience

    ★★★★

  • Dark River

    ★★½

  • My Days of Mercy

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Only Living Boy in New York

    ★½

  • Mohawk

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Submission

    ★★★

  • Izzy Gets the F*ck Across Town

    ★★★★

  • Double Lover

    ★★½

  • The Villainess

    ★★

  • BPM (Beats per Minute)

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½