Sort by
  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★½

  • Little Women

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Me Before You

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • The Age of Adaline

    ★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★½

  • About Time

    ★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★½

  • Iron Man 3

    ★★½

  • Before Midnight

    ★★★★½

  • The Spectacular Now

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Ruby Sparks

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★

  • 50/50

    ★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • Thor

    ★★

  • One Day

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Submarine

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Flipped

    ★★½

  • Inception

    ★★★★★

  • Iron Man 2

    ★★★

  • Never Let Me Go

    ★★★