Sort by

Gavin has logged 38 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Call Girl of Cthulhu

Call Girl of Cthulhu

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beneath

Beneath

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rift

The Rift

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Trash Fire

Trash Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nightmare

Nightmare

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Horror

Horror

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Creature Below

The Creature Below

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Evil Things

Evil Things

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Moonchild

Moonchild

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trolls

Trolls

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
XX

XX

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Night of Something Strange

Night of Something Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Amityville Haunting

The Amityville Haunting

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Southbound

Southbound

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hunters

Hunters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Graverobbers

Graverobbers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rituals

Rituals

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Midnight Swim

The Midnight Swim

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beneath

Beneath

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Primer

Primer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wild Beasts

Wild Beasts

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deadfall

Deadfall

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Evidence

Evidence

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Berserker

Berserker

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Grapes of Death

The Grapes of Death

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Meatballs

Meatballs

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
June 9

June 9

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Heavy Metal Massacre

Heavy Metal Massacre

1989
×
Read the review Edit this entry  
01
Project Almanac

Project Almanac

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry