Sort by

Gavin has logged 335 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hollywood Chainsaw Hookers

Hollywood Chainsaw Hookers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cold Prey III

Cold Prey III

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Arena

Arena

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cold Prey II

Cold Prey II

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cold Prey

Cold Prey

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Killing Hasselhoff

Killing Hasselhoff

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
House II: The Second Story

House II: The Second Story

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Amityville: Dollhouse

Amityville: Dollhouse

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Amityville: A New Generation

Amityville: A New Generation

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Amityville 1992: It's About Time

Amityville 1992: It's About Time

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
After Midnight

After Midnight

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Amityville: The Evil Escapes

Amityville: The Evil Escapes

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Amityville 3-D

Amityville 3-D

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Steelmanville Road

Steelmanville Road

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Ben

Bad Ben

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Amityville II: The Possession

Amityville II: The Possession

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alien Beasts

Alien Beasts

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venus Flytrap

Venus Flytrap

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saw V

Saw V

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Parents

Parents

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rapture

Rapture

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dogs

Dogs

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Return to Salem's Lot

A Return to Salem's Lot

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Stendhal Syndrome

The Stendhal Syndrome

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dead Shack

Dead Shack

2017
×
★★
Read the review Edit this entry