Sort by

Gabriel has logged 65 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dr. Giggles

Dr. Giggles

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Plank Face

Plank Face

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Human Tornado

The Human Tornado

1976
×
★★★½
Edit this entry  
29
Pool Party Massacre

Pool Party Massacre

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★½
Edit this entry  
28
Killing Zoe

Killing Zoe

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brain Smasher... A Love Story

Brain Smasher... A Love Story

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
Electric Dreams

Electric Dreams

1984
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tone-Deaf

Tone-Deaf

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Scary Movie

Scary Movie

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Girls Nite Out

Girls Nite Out

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Dead Hate the Living!

The Dead Hate the Living!

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shadow Builder

Shadow Builder

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scooby-Doo and the Alien Invaders

Scooby-Doo and the Alien Invaders

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
From a Whisper to a Scream

From a Whisper to a Scream

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Monster Club

The Monster Club

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Midnight Hour

The Midnight Hour

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Night Killer

Night Killer

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wax Mask

The Wax Mask

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ginger Snaps Back: The Beginning

Ginger Snaps Back: The Beginning

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ginger Snaps 2: Unleashed

Ginger Snaps 2: Unleashed

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Creeps

The Creeps

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Munchies

Munchies

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rumpelstiltskin

Rumpelstiltskin

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Vineyard

The Vineyard

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Addams Family Reunion

Addams Family Reunion

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween with the New Addams Family

Halloween with the New Addams Family

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mumsy, Nanny, Sonny & Girly

Mumsy, Nanny, Sonny & Girly

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Gothic

American Gothic

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Death Machine

Death Machine

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Don't Look in the Basement

Don't Look in the Basement

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Look What's Happened to Rosemary's Baby

Look What's Happened to Rosemary's Baby

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Bates Motel

Bates Motel

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Night Strangler

The Night Strangler

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Night Stalker

The Night Stalker

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Itsy Bitsy

Itsy Bitsy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Death Valley

Death Valley

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Man's Best Friend

Man's Best Friend

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Night Life

Night Life

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chopper Chicks in Zombietown

Chopper Chicks in Zombietown

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
★½
Read the review Edit this entry