Sort by

Gabriel has logged 64 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
This Night I'll Possess Your Corpse

This Night I'll Possess Your Corpse

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
At Midnight I'll Take Your Soul

At Midnight I'll Take Your Soul

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night Owl

Night Owl

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Death Laid an Egg

Death Laid an Egg

1968
×
★★★½
Edit this entry  
26
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Girl

Bad Girl

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Face The Music

Face The Music

1993
×
★★★
Edit this entry  
23
Transylvania Twist

Transylvania Twist

1989
×
★★★★
Edit this entry  
23
Down Twisted

Down Twisted

1987
×
★★★★
Edit this entry  
22
13 Cameras

13 Cameras

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Sextuplets

Sextuplets

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★
Edit this entry  
22
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Alien from L.A.

Alien from L.A.

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Arizona

Arizona

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
How to Murder Your Wife

How to Murder Your Wife

1965
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Great Race

The Great Race

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Invader Zim: Enter the Florpus

Invader Zim: Enter the Florpus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Feeling Minnesota

Feeling Minnesota

1996
×
★★★★
Edit this entry  
13
Theory of Achievement

Theory of Achievement

1991
×
★★★½
Edit this entry  
13
Opera No. 1

Opera No. 1

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fry Day

Fry Day

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bobbie Jo and the Outlaw

Bobbie Jo and the Outlaw

1976
×
★★★
Edit this entry  
13
Scalpel

Scalpel

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Dead Like Me: Life After Death

Dead Like Me: Life After Death

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Prince of Pennsylvania

The Prince of Pennsylvania

1988
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bonnie's Kids

Bonnie's Kids

1973
×
★★★★
Edit this entry  
11
Satan's Little Helper

Satan's Little Helper

2004
×
★★★½
Edit this entry  
11
Bloody Birthday

Bloody Birthday

1981
×
★★★½
Edit this entry  
10
Saving Silverman

Saving Silverman

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Cover Girl Models

Cover Girl Models

1975
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fly Me

Fly Me

1973
×
★★★½
Edit this entry  
09
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Edit this entry