Sort by

Gabriel has logged 708 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gate II

Gate II

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Macabre

Macabre

1980
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ghosthouse

Ghosthouse

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wicked World

Wicked World

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Schramm

Schramm

1993
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mister America

Mister America

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Changeland

Changeland

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Innocent Blood

Innocent Blood

1992
×
★★★½
Edit this entry  
24
Batman: Return of the Caped Crusaders

Batman: Return of the Caped Crusaders

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Luz

Luz

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Stockholm

Stockholm

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Conrad and Butler Take a Vacation

Conrad and Butler Take a Vacation

2000
×
★★★
Edit this entry  
22
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Modern Girls

Modern Girls

1986
×
★★★½
Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Bothersome Man

The Bothersome Man

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Borgman

Borgman

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Green Butchers

The Green Butchers

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Homo Erectus

Homo Erectus

2007
×
★★
Edit this entry  
16
Look

Look

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Invisible Maniac

The Invisible Maniac

1990
×
★★★
Edit this entry  
16
Night at the Golden Eagle

Night at the Golden Eagle

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Frozen

Frozen

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Coffee & Donuts

Coffee & Donuts

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Angel III: The Final Chapter

Angel III: The Final Chapter

1988
×
★★★★
Edit this entry  
14
Avenging Angel

Avenging Angel

1985
×
★★★½
Edit this entry  
14
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Vice Academy Part 3

Vice Academy Part 3

1991
×
★★★
Edit this entry  
14
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Abattoir

Abattoir

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Candy Snatchers

The Candy Snatchers

1973
×
★★★★½
Edit this entry