Sort by

jesusvol2 has logged 180 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★
Edit this entry  
25
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dragon Ball Super: Super Hero

Dragon Ball Super: Super Hero

2022
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
05
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Justice League: Doom

Justice League: Doom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Click

Click

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
14
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dragon Ball Super: Super Hero

Dragon Ball Super: Super Hero

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Luck

Luck

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
John Carter

John Carter

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry