♡ JESS ♡ has logged 56 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dune

Dune

1984
×
★★½
Edit this entry  
30
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Strawberry Shortcake: Housewarming Surprise

Strawberry Shortcake: Housewarming Surprise

1983
×
★★
Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Strawberry Shortcake: Pets on Parade

Strawberry Shortcake: Pets on Parade

1982
×
★★
Edit this entry  
29
Strawberry Shortcake and the Baby Without a Name

Strawberry Shortcake and the Baby Without a Name

1984
×
★★
Edit this entry  
28
Strawberry Shortcake Meets the Berrykins

Strawberry Shortcake Meets the Berrykins

1985
×
★½
Edit this entry  
28
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The World of Strawberry Shortcake

The World of Strawberry Shortcake

1980
×
★½
Edit this entry  
27
Strawberry Shortcake in Big Apple City

Strawberry Shortcake in Big Apple City

1981
×
Edit this entry  
27
Mickey's Tale of Two Witches

Mickey's Tale of Two Witches

2021
×
★½
Edit this entry  
27
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Edit this entry  
27
Phantom of the Megaplex

Phantom of the Megaplex

2000
×
★★½
Edit this entry  
26
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Under the Bed

Don't Look Under the Bed

1999
×
★★½
Edit this entry  
25
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★
Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bratz Kidz: Sleep-Over Adventure

Bratz Kidz: Sleep-Over Adventure

2007
×
★★
Edit this entry  
19
Room on the Broom

Room on the Broom

2012
×
★★½
Edit this entry  
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Edit this entry  
17
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★
Edit this entry  
17
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Edit this entry  
16
Strawberry Shortcake: Moonlight Mysteries

Strawberry Shortcake: Moonlight Mysteries

2005
×
★★½
Edit this entry  
16
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★½
Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
16
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Mater and the Ghostlight

Mater and the Ghostlight

2006
×
★★
Edit this entry  
14
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Scariest Story Ever: A Mickey Mouse Halloween Spooktacular

The Scariest Story Ever: A Mickey Mouse Halloween Spooktacular

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★½
Edit this entry  
14
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
14
Justin Bieber: Our World

Justin Bieber: Our World

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Vice

Vice

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Strawberry Shortcake: Berry Blossom Festival

Strawberry Shortcake: Berry Blossom Festival

2007
×
★★
Edit this entry  
12
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Strawberry Shortcake: Seaberry Beach Party

Strawberry Shortcake: Seaberry Beach Party

2005
×
★★½
Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Justin Bieber: Our World

Justin Bieber: Our World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★
Edit this entry  
07
Pooh's Heffalump Halloween Movie

Pooh's Heffalump Halloween Movie

2005
×
★★½
Edit this entry  
06
Strawberry Shortcake: Spring for Strawberry Shortcake

Strawberry Shortcake: Spring for Strawberry Shortcake

2003
×
★★
Edit this entry  
05
Strawberry Shortcake: The Sweet Dreams Movie

Strawberry Shortcake: The Sweet Dreams Movie

2006
×
★★
Edit this entry  
05
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Edit this entry  
04
Betty Boop's Hallowe'en Party

Betty Boop's Hallowe'en Party

1933
×
★★
Edit this entry