Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Amityville 3-D

Amityville 3-D

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hardgore

Hardgore

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amityville II: The Possession

Amityville II: The Possession

1982
×
★★★★
Edit this entry  
07
Seedpeople

Seedpeople

1992
×
★★½
Edit this entry  
05
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Edit this entry  
04
Strangler vs Strangler

Strangler vs Strangler

1984
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hotel Fear

Hotel Fear

1978
×
★★★
Edit this entry  
03
Blades

Blades

1989
×
★★★
Edit this entry  
02
Creature

Creature

1985
×
★★★
Edit this entry  
29
Death Screams

Death Screams

1982
×
★★
Edit this entry  
29
Delirium

Delirium

1979
×
★★½
Edit this entry  
28
Death Bed: The Bed That Eats

Death Bed: The Bed That Eats

1977
×
★★★
Edit this entry  
27
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Killer's Delight

Killer's Delight

1978
×
★★★½
Edit this entry  
25
El pico 2

El pico 2

1984
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Black Roses

Black Roses

1988
×
★★½
Edit this entry  
20
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Curfew

Curfew

1989
×
★★½
Edit this entry  
14
The Laughing Dead

The Laughing Dead

1989
×
★★★
Edit this entry  
14
Master of the World

Master of the World

1983
×
★★★
Edit this entry  
13
Quest for Fire

Quest for Fire

1981
×
★★★★
Edit this entry  
13
Master of the World

Master of the World

1983
×
★★½
Edit this entry  
12
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Arabella: Black Angel

Arabella: Black Angel

1989
×
★★★
Edit this entry  
10
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★½
Edit this entry  
08
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Death Wish II

Death Wish II

1982
×
★★★½
Edit this entry  
08
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fortress of Amerikkka

Fortress of Amerikkka

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
06
TC 2000

TC 2000

1993
×
★★★
Edit this entry  
06
Tiger Claws

Tiger Claws

1992
×
★★★
Edit this entry  
06
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
FleshEater

FleshEater

1988
×
★★★
Edit this entry  
25
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Siege

Siege

1983
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ninja Terminator

Ninja Terminator

1985
×
★★★½
Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Brigade of Death

Brigade of Death

1985
×
★★★
Edit this entry  
18
The Grapes of Death

The Grapes of Death

1978
×
★★★½
Edit this entry  
17
Schizo

Schizo

1976
×
★★★½
Edit this entry  
17
Daughter of Dracula

Daughter of Dracula

1972
×
★★★½
Edit this entry  
16
Angel Guts: Red Vertigo

Angel Guts: Red Vertigo

1988
×
★★½
Edit this entry  
16
Cruel Jaws

Cruel Jaws

1995
×
★★★½
Edit this entry