Sort by

JerpsBerps has logged 159 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
After Yang

After Yang

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Slumberland

Slumberland

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Princess

The Princess

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hatching

Hatching

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Orca

Orca

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beast

Beast

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Q

Q

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
House

House

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry