Sort by

Jeremy has logged 29 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★
Edit this entry  
28
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★½
Edit this entry  
27
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gift

The Gift

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Jewel of the Nile

The Jewel of the Nile

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vampires

Vampires

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Beerfest

Beerfest

2006
×
★★★
Edit this entry  
10
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★½
Edit this entry  
09
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Edit this entry  
07
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nevada

Nevada

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
03
A Bullet for Sandoval

A Bullet for Sandoval

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear

Fear

1996
×
★★★
Edit this entry  
01
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry