jeremylevick has logged 28 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Black Bear

Black Bear

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Con Air

Con Air

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Visit

The Visit

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Life

Life

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Rental

The Rental

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry