Sort by

Jeremy has logged 51 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Penguins

Penguins

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Soloist

The Soloist

2009
×
★★½
Edit this entry  
17
Wonder Boys

Wonder Boys

2000
×
★★★½
Edit this entry  
17
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hellboy

Hellboy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Johnny Be Good

Johnny Be Good

1988
×
Edit this entry  
10
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Pick-up Artist

The Pick-up Artist

1987
×
★★★½
Edit this entry  
10
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★
Edit this entry  
09
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
★★★★
Edit this entry  
09
Chaplin

Chaplin

1992
×
★★★½
Edit this entry  
08
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hulk vs. Wolverine

Hulk vs. Wolverine

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
Hulk vs. Thor

Hulk vs. Thor

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★★
Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Sliding Doors

Sliding Doors

1998
×
★★½
Edit this entry  
04
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Emma

Emma

1996
×
★★½
Edit this entry  
02
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry