Sort by

Jeremy has logged 53 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Winchester

Winchester

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Week Of

The Week Of

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Election

Election

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Marvel One-Shot: Agent Carter

Marvel One-Shot: Agent Carter

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Marvel One-Shot: Item 47

Marvel One-Shot: Item 47

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Marvel One-Shot: The Consultant

Marvel One-Shot: The Consultant

2011
×
★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★½
Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
Stalag 17

Stalag 17

1953
×
★★★★
Edit this entry  
18
Iron Man & Hulk: Heroes United

Iron Man & Hulk: Heroes United

2013
×
★★
Edit this entry  
18
Iron Man & Captain America: Heroes United

Iron Man & Captain America: Heroes United

2014
×
★★
Edit this entry  
17
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Flintstones

The Flintstones

1994
×
★★
Edit this entry  
15
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★½
Edit this entry  
14
Reign Over Me

Reign Over Me

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Rampage

Rampage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
DOA: Dead or Alive

DOA: Dead or Alive

2006
×
Edit this entry  
10
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hitler: The Rise of Evil

Hitler: The Rise of Evil

2003
×
★★½
Edit this entry  
09
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
6 Balloons

6 Balloons

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★
Edit this entry  
05
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★½
Edit this entry  
03
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry