Boheme has logged 14 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Primer

Primer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
Read the review Edit this entry