Boheme has logged 81 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Apocalypse Child

Apocalypse Child

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Metro Manila

Metro Manila

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Panti Sisters

The Panti Sisters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Kingmaker

The Kingmaker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kalel, 15

Kalel, 15

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Bar

The Bar

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Call

The Call

2020
×
Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
Edit this entry  
24
Banal

Banal

2019
×
Read prior review Edit this entry  
23
The Pianist

The Pianist

2002
×
Edit this entry  
19
Iska

Iska

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
Edit this entry  
14
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
Edit this entry  
14
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
Edit this entry  
12
The Thieves

The Thieves

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

2018
×
Edit this entry  
05
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

1978
×
Edit this entry  
01
His House

His House

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
30
You Animal! The Nimfa Dimaano Story

You Animal! The Nimfa Dimaano Story

2020
×
Edit this entry  
06
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hater

The Hater

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
Read prior review Edit this entry  
30
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
Edit this entry  
29
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
Edit this entry  
26
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
Edit this entry  
11
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
La Llorona

La Llorona

2019
×
Read prior review Edit this entry  
30
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
Edit this entry  
27
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
Edit this entry  
26
Norte, the End of History

Norte, the End of History

2013
×
Edit this entry  
26
#Alive

#Alive

2020
×
Edit this entry  
26
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
Edit this entry  
14
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
11
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
Edit this entry  
10
Die Beautiful

Die Beautiful

2016
×
Edit this entry  
09
Gravity

Gravity

2013
×
Edit this entry