Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Edit this entry  
09
3-Iron

3-Iron

2004
×
Edit this entry  
08
Firebird

Firebird

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
Edit this entry  
05
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
Edit this entry  
01
Badlands

Badlands

1973
×
Edit this entry  
27
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
Edit this entry  
26
Gladiator

Gladiator

2000
×
Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
14
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
Edit this entry  
12
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Farewell My Concubine

Farewell My Concubine

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Fresh

Fresh

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
Edit this entry  
28
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
Edit this entry  
20
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
Edit this entry  
15
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
Edit this entry  
06
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
Edit this entry  
05
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
Edit this entry  
03
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
Edit this entry  
30
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Edit this entry  
29
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
From the New World

From the New World

2012
×
Edit this entry  
07
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Edit this entry  
23
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Napoleon

Napoleon

1927
×
Read the review Edit this entry  
22
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
Edit this entry  
21
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Oliver

Oliver

1983
×
★★★
Edit this entry  
05
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Insiang

Insiang

1976
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Monos

Monos

2019
×
★★★★★
Edit this entry