JBird has logged 48 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
They Call Me Mister Tibbs!

They Call Me Mister Tibbs!

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grand

The Grand

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brooklyn's Finest

Brooklyn's Finest

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wander

Wander

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Saint

The Saint

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kinetta

Kinetta

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Firm

The Firm

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The January Man

The January Man

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Money Plane

Money Plane

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Orange Years: The Nickelodeon Story

The Orange Years: The Nickelodeon Story

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Glorias

The Glorias

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Interview

Interview

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jumper

Jumper

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
In Time

In Time

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Cool World

Cool World

1992
×
Read the review Edit this entry  
09
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pretenders

Pretenders

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nobody's Fool

Nobody's Fool

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Croupier

Croupier

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Girl

Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Brothers

Brothers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Collective

Collective

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry