Sort by

Leticia has logged 150 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★
Edit this entry  
31
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Patchwork

Patchwork

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Near Dark

Near Dark

1987
×
Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Edit this entry  
07
Terrifier

Terrifier

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
06
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
★★★★
Edit this entry  
04
Nancy

Nancy

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Ward

The Ward

2010
×
★½
Edit this entry  
01
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dig!

Dig!

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Women

The Women

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
Edit this entry  
28
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tig Notaro: Happy To Be Here

Tig Notaro: Happy To Be Here

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
Edit this entry  
23
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Red Road

Red Road

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Beast

Beast

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bring It On: In It to Win It

Bring It On: In It to Win It

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cutting Edge: Going for the Gold

The Cutting Edge: Going for the Gold

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★½
Edit this entry