Jennifer has logged 335 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Great Outdoors

The Great Outdoors

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
16
A Princess for Christmas

A Princess for Christmas

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
15
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
14
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Life During Wartime

Life During Wartime

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
★★★
Edit this entry  
12
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Hairspray Live!

Hairspray Live!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Middle School: The Worst Years of My Life

Middle School: The Worst Years of My Life

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Edit this entry  
26
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
My Life in Ruins

My Life in Ruins

2009
×
★★★★
Edit this entry