jen ✨ has logged 23 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
18
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Grease

Grease

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry