jen ✨ has logged 210 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cheerful Weather for the Wedding

Cheerful Weather for the Wedding

2012
×
★★½
Edit this entry  
18
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Northanger Abbey

Northanger Abbey

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chalet Girl

Chalet Girl

2011
×
★★
Edit this entry  
23
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Edit this entry  
22
Austenland

Austenland

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Emma

Emma

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Northanger Abbey

Northanger Abbey

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★½
Edit this entry  
14
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Penelope

Penelope

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★½
Edit this entry  
10
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Crush

The Crush

1993
×
★★
Read the review Edit this entry