• The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Crime Scene

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Cookie Num Num

    ★★★

  • To Fitness and Beyond

    ★★

  • Dory Finding

    ★★

  • Chore Day - The Incredibles Way

    ★★★½

  • A Day in the Life of the Dead

    ★★★

  • Soul of the City

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • The Pembrokeshire Murders

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ½

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Unsolved Mysteries: Stolen Kids

    ★★★

  • Unsolved Mysteries: Lady in the Lake

    ★★★

  • Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

    ★★★

  • Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Des

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • After We Collided

    ½

  • Unsolved Mysteries: Missing Witness

    ★★★½

  • Unsolved Mysteries: Berkshires UFO

    ★★½

  • Unsolved Mysteries: Mystery on the Rooftop

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Father

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Unsolved Mysteries: 13 Minutes

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★