Sort by

Jennifer has logged 339 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Waves

Waves

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kiss Me Kate

Kiss Me Kate

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blue Story

Blue Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lunch Date

The Lunch Date

1989
×
Edit this entry  
13
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Boxing Day

Boxing Day

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Passing

Passing

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Tear Along the Dotted Line

Tear Along the Dotted Line

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★½
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry