jj has logged 228 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★
Edit this entry  
25
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Trick or Treat

Trick or Treat

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★
Edit this entry  
15
iCarly: iGo to Japan

iCarly: iGo to Japan

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
World Trade Center

World Trade Center

2006
×
★★½
Edit this entry  
10
United 93

United 93

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Edit this entry  
05
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Charlotte's Web

Charlotte's Web

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Footloose

Footloose

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lolita

Lolita

1962
×
Read the review Edit this entry  
24
Double Daddy

Double Daddy

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Footloose

Footloose

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alison

Alison

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Big Time Movie

Big Time Movie

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Edit this entry  
13
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Edit this entry  
10
Behind the 'Scream'

Behind the 'Scream'

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry