• Shiva Baby

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • After

    ½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Destroyer

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Tag

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

    ★★★

  • Blockers

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Wonder

    ★★★

  • The Woods

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Home Again