Josh has logged 32 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gertie the Dinosaur

Gertie the Dinosaur

1914
×
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
Alive Day Memories: Home from Iraq

Alive Day Memories: Home from Iraq

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Son of Monarchs

Son of Monarchs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
James Gandolfini: Tribute to a Friend

James Gandolfini: Tribute to a Friend

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★
Edit this entry  
04
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry