Sort by
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • My Policeman

    ★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Dune

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Nimic

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Booksmart

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Love, Simon

    ★★

  • Game Night

  • Coco

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★½

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★★

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★★

  • Enemy

    ★½

  • World War Z

    ★★

  • The Conjuring

    ★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★½

  • Kill Your Darlings

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Life of Pi

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★½

  • Spring Breakers

    ½