Sort by

jenalyn 🥂 has logged 34 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mainstream

Mainstream

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thor

Thor

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Death Note

Death Note

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spring Breakaway

Spring Breakaway

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry