Sort by

jenalyn 🥂 has logged 319 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Alley Cats Strike

Alley Cats Strike

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dual

Dual

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Smile

Smile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Horse Sense

Horse Sense

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Look Under the Bed

Don't Look Under the Bed

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Genius

Genius

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Johnny Tsunami

Johnny Tsunami

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Smart House

Smart House

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Thirteenth Year

The Thirteenth Year

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zen – Grogu and Dust Bunnies

Zen – Grogu and Dust Bunnies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Can of Worms

Can of Worms

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fall

Fall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Talisman

Talisman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
[REC]

[REC]

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry