Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
BTS: Yet To Come in Cinemas

BTS: Yet To Come in Cinemas

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Diary of a Wimpy Kid: Freshman Year

Diary of a Wimpy Kid: Freshman Year

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The World Is My Oyster

The World Is My Oyster

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
The Help

The Help

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Newsies

Newsies

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Horimiya

Horimiya

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
M3GAN

M3GAN

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Carnage

American Carnage

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Transformers

Transformers

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beauty and the Beast: A 30th Celebration

Beauty and the Beast: A 30th Celebration

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rip Girls

Rip Girls

2000
×
Read the review Edit this entry  
17
Up, Up, and Away

Up, Up, and Away

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Darby and the Dead

Darby and the Dead

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry