Sort by

Jennings has logged 40 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Two Thousand Maniacs!

Two Thousand Maniacs!

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shangri-La

Shangri-La

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
42

42

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Morocco

Morocco

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Blacula

Blacula

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tesla

Tesla

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Faces

Faces

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Good Lord Bird

The Good Lord Bird

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bliss

Bliss

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Across 110th Street

Across 110th Street

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hell Night

Hell Night

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Night Shift

Night Shift

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scum of the Earth!

Scum of the Earth!

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Night Shift

Night Shift

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cut Throat City

Cut Throat City

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry