• Morbius

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

  • Fresh

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★

  • Eternals

    ★★½

  • Dopesick

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Midnight Mass

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Mad God

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • France

    ★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Crime of the Century

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Take a Break Before You Hurt Your Eyes

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time