Sort by

Jeff & Michelle has logged 33 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friday

Friday

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Murder by Contract

Murder by Contract

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barb Wire

Barb Wire

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Clockstoppers

Clockstoppers

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Edit this entry  
09
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Secret of NIMH

The Secret of NIMH

1982
×
★★★
Edit this entry  
08
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Someone Like You...

Someone Like You...

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hedgehog in the Fog

Hedgehog in the Fog

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Call of Cuteness

Call of Cuteness

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
True Lies

True Lies

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hedgehog in the Fog

Hedgehog in the Fog

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry