• Hotel Transylvania: Transformania

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • Hawkeye

  • Black Friday

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Toolbox Killer

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Becoming Cousteau

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • Ride the Eagle

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Dr. Death

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★