• What Happened, Brittany Murphy?

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

    ★★★

  • LuLaRich

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • kid 90

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • A Teacher

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Wrong Cheerleader Coach

    ★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Showbiz Kids

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Killer Cheerleader

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★½

  • McMillion$

    ★★★★

  • Stolen by My Mother: The Kamiyah Mobley Story

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Troop Zero

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Dying for the Crown

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Jesus: Countdown to Calvary

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Generation Wealth

    ★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Downsizing

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Downsized

  • Dirty Dancing

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Wonderstruck

    ★★★½